0800331286

Курс злотого в Сумах сьогодні

PLN/UAH
 •  

В останні кілька років число українців, яких цікавить курс злотого і кількість надійних організацій, що обмінюють польську валюту на українську і навпаки, значно збільшилася. Ця тенденція обумовлена запровадженням безвізового режиму, завдяки якому жителі України отримали можливість більше подорожувати без оформлення шенгенської візи. Щоб не залишитися в збитку після конвертації, необхідно до операції, під час неї і по її завершенні слідувати нескладним рекомендаціям.

Як спрогнозувати курс злотого?

Відстежити найбільш сприятливий момент для обміну в короткостроковій перспективі можливо, якщо регулярно моніторити динаміку курсу злотих до гривні і аналізувати зміни. Для точного аналізу знадобляться базові знання про формування котирувань. Так, наприклад, очікувати девальвацію можна тоді, коли в державі відбуваються такі процеси:

 • стрімко зростає інфляція;
 • проводиться готівкова або безготівкова емісія при низьких мікро- і макроекономічних показниках;
 • знижується золото-валютний запас і погіршується стан платіжного балансу;
 • збільшуються обсяги імпорту, в результаті чого порушується паритет попиту і пропозицій на фінансовому ринку;
 • зменшується активність держпредставників на фондових біржах;
 • падає конкурентоспроможність національної валюти і товарів, вироблених в країні.

Значну роль в стабільності курсу гривні до злотого грає характер монетарної політики і те, наскільки активно держава втручається в процес формування котирувань. Якщо Мінфін навмисно їх стримує за рахунок золотовалютних резервів, то такий тип держрегулювання називають фіксованим. При його використанні надзвичайно складно контролювати інфляційні процеси, тому країни з розвиненою ринковою економікою віддають перевагу відпускати валюту в «вільне плавання». У такій ситуації курс злотий гривня підпорядковується ринковим законам, а керівництво країни зосереджується на стримуванні темпів інфляції.

Важливі процеси, що впливають на курс злотий гривня

Крім фінансово-економічних причин, співвідношення злотий гривня може змінюватися під впливом наступних факторів:

 • суспільно-політична криза в країні;
 • високий ступінь недовіри населення до напрямку розвитку держави;
 • тимчасове підвищення або зниження фінансової активності людей;
 • наступ стихійних лих і масштаби їх наслідків;
 • поява збройних конфліктів на території нашої країни;
 • збільшення числа спекулятивних операцій.

Фактори ризику обміну злотих гривні на чорному ринку

Про небезпеку конвертації злотих в гривні і навпаки у фізичних і юридичних осіб, які не мають дозвільної документації, варто поговорити окремо. По-перше, робота чорного ринку є незаконною, і звертаючись до спекулянтів, людина мимоволі стає співучасником незаконної фінансової діяльності. По-друге, з огляду на всі ризики, «міняйли» прагнуть отримати максимум вигоди з кожної угоди. Для цього вони вдаються до різних хитрощів, наприклад, маніпулюють курсом польського злотого до гривні або використовують шахрайські схеми. Саме тому слід уникати співпраці зі спекулянтами і конвертувати ВКВ тільки в офіційних фінансових структурах - банках та сертифікованих обмінниках.

Як дізнатися актуальний курс злотого в Сумах?

Всі котирування, що діють на сьогоднішній і завтрашній день, регулярно публікує Нацбанк на своїй інтернет-сторінці. Подібна інформація також знаходиться на сайтах-агрегаторах, на веб-сторінках банків і обмінників. Однак вона за рахунок прихованої комісії і підвищеного попиту на ті чи інші грошові знаки часто трохи відрізняється від офіційного курсу гривні до злотого, встановленого НБУ. Знаючи цей нюанс, слід попередньо уточнювати котирування і розмір комісійного збору саме в тій фінансовій установі Сум, в якій планується обмін. Для цього зовсім не обов'язково відвідувати всі філії, достатньо підписатися на безкоштовну розсилку повідомлень про зміни співвідношення злотого до гривні на нашому сайті.

Як безпечно перевести злоті в гривні?

Щоб убезпечити себе від шахраїв і вигідно перевести злоті в гривні, варто звернутися в наш обмінник. У нас не виникає проблеми відсутності або нестачі потрібних купюр, як це часто буває при зверненні в банківські структури. Більш того, багато наших відділення працюють з ранку і до пізнього вечора або цілодобово, ми своєчасно оновлюємо курс злотого, Суми - не єдиний обласний центр, де є наші філії, а наявність веб-сторінки значно спрощує співробітництво клієнтів з нашою організацією. Наші офіси, до слова, технічно якісно обладнані і оснащені системою відеофіксації, яка гарантує захист відвідувачам. Все це в сукупності говорить про благонадійність нашої організації і про безпеку проведення операцій в ній.