Курс євро в Сумах сьогодні

EUR/UAH
  •  

Тривалий час американський долар був найпопулярнішою іноземною валютою в нашій країні, але після введення безвізового режиму з країнами ЄС число операцій з купівлі-продажу грошей Євросоюзу значно збільшилася. Українці стали міняти валютну пару євро-гривня майже так само часто, як і USD-UAH. Щоб завжди залишатися в профіті після обміну грошових знаків, потрібно знати ази формування курсу євро до гривні і уважно стежити за ситуацією на фінансовому ринку. Завдяки цьому можна спрогнозувати найбільш підходящий період для конвертації.

Від чого залежить стабільність курсу гривні до євро?

Кількість грошових знаків Єврозони, яку можна купити за одну національну грошову одиницю, або, простіше кажучи, курс гривні до євро, - це змінна величина. Залежить вона, перш за все, від того, наскільки активно держава втручається в його утворення. Існують три основні типи держрегулювання співвідношення ВКВ:

  1. Фіксований. В даному випадку ціна іноземної валюти фіксується на одному значенні за рахунок золотовалютних резервів. Такий спосіб регулювання лягає важким тягарем на економіку, оскільки утримання курсу євро вимагає постійних субвенцій.
  2. Помірно-фіксований. При такому типі котирування можуть коливатися в межах валютного коридору, встановленого Нацбанком. Мінфін починає вживати заходів по стабілізації курсу євро гривня тільки в разі його виходу за рамки.
  3. Плаваючий. Це найбільш підходящий варіант для ринкової економіки. Співвідношення формується на основі головного принципу ринку - попит породжує пропозицію. Крім того, при такій монетарній політиці держави простіше контролювати інфляційні процеси.

Інші фактори, що впливають на курс євро на сьогодні

Вартість національної валюти, відпущеної у вільне плавання, змінюється під впливом безлічі аспектів. Головний з них - фінансово-економічний. Саме від стану економіки залежить стабільність курсу євро на сьогодні в банках і обмінниках України. При відсутності росту ВВП, високих темпах інфляції, зниженні мікро- та макроекономічних показників, пасивності на біржах валют, дорогоцінних металів, цінних паперів та сировинних ресурсів, а також низькою конкурентоздатностю національних держзнаків не в кращу сторону змінюється і курс валют. Євро починає рости, а гривня, відповідно, - девальвувати. І навпаки, одночасно з поліпшенням економічних показників зміцнюється і нацвалюта.

Кон'юнктурні чинники, що дестабілізують курс євро гривня

Крім перерахованих вище причин, співвідношення гривні до євро може коливатися через циклічності фінактівності фізичних і юридичних осіб, зміни суспільно-політичного ладу, прийняття непопулярних серед населення законів та реформ, наявності військових конфліктів на території країни, настання стихійних лих. Будь-яка криза, незважаючи на те, що це тимчасове явище, неминуче відбивається на курсі гривні до євро негативним чином.

У кризові періоди ситуація ускладнюється ще й за рахунок збільшення числа спекулятивних операцій. На тлі панічних настроїв люди масово купують або позбавляються від ВКВ, а спекулянти, в свою чергу, підігрівають ажіотаж і маніпулюють курсом євро в свою користь, тому користуватися їх послугами вкрай невигідно. До того ж, нерідко «міняйли» вдаються до різних шахрайських схем, через які можна залишитися не тільки в збитку, а й зовсім без грошей.

Як дізнатися актуальний курс євро?

Нацбанк на своїй офіційній сторінці в інтернеті регулярно публікує курс гривні до євро, встановлений на сьогоднішній день. Пізно ввечері після закриття міжбанківських бірж, інформація оновлюється і фінустанови отримують котирування, за якими вони будуть торгувати завтра. Відстежити динаміку і скласти прогноз можна, стежачи за торгами в онлайн-режимі на сайтах НБУ, великих банків і сертифікованих обмінників.

Не варто дивуватися тому, що офіційні дані нерідко незначно відрізняються від фактичного курсу євро в Сумах і інших обласних центрах, за яким фінустанови обмінюють грошові знаки. Така невідповідність пояснюється прихованою комісією, яку закладають в коефіцієнт обміну.

Де безпечно обміняти гроші за вигідним курсом євро?

Здійснити обмін без ризику й не бути обдуреним можна тільки в організаціях, що мають ліцензію на таку діяльність. Йдеться про банківські структури і сертифіковані обмінні пункти. Однак при відвідуванні перших можна зіткнутися з повною відсутністю або нестачею іноземних грошових одиниць, тому краще відразу звертатися в наш обмінник. Ми пропонуємо вигідний курс євро, Суми - не єдине українське місто, в якому є наші філії, а наявність сайту - ще одна наша перевага. На веб-сторінці можна відстежити динаміку і тенденції фінансового ринку, а також замовити безкоштовну послугу повідомлень про зміни ситуації на ньому.