Курс фунта до гривні в Сумах на сьогодні

GBP/UAH
 •  

Сучасний фінансовий ринок має безліч напрямків, одним з яких є здійснення обмінних валютних операцій. Мультивалютні угоди проводяться постійно і всюди, що обумовлено декількома причинами. Так, частина населення прагне зберегти свої кошти, запобігти їх втрати внаслідок економічної нестабільності шляхом конверсії в валюту, що викликає довіру. Тим, хто любить подорожувати, або ж виїжджає за кордон з інших причин, також регулярно потрібна ця послуга. З іншого боку, необхідність конвертувати іноземну валюту в національні грошові одиниці (наприклад, фунти в гривні) виникає у всіх приїжджих.

Критерії, які мають вплив на курс фунта до гривні

Як правило, «твердою валютою» називають:

 • фунт стерлінгів;
 • долар США;
 • євро.

Буває і так, що курс фунтів до гривні стає нестабільним. Відбувається це з різних причин, головними з них є:

 • проблеми в політичній і військовій сферах;
 • рішення, що виносяться державними органами;
 • проблеми, пов'язані з державною заборгованістю, її виплатою;
 • результати співпраці з міжнародними організаціями, що дають державні кошти в борг;
 • дії національного банку України в сфері монетарної політики;
 • вартість тих груп товарів, які виготовляються в Україні і є головними джерелами надходження інвалюти;
 • гра на валютних курсах (на підвищення або зниження).

Прогнозувати, яким буде курс фунта стерлінга, можна на підставі перерахованих вище критеріїв. Одночасно не слід забувати про те, що він схильний до впливу цілого ряду непередбачуваних подій, що відбуваються як в економічній, так і політичній сферах.

Співвідношення фунт до гривні: трохи про українську і британську грошові одиниці

Загальновідомим фактом є те, що гривня - це українська національна грошова одиниця. Цей статус їй було присвоєно восени 1996 року; тоді ж вона замінила собою одноразові відрізні купони. Така назва була характерна і для давньоруській ваговій та грошовій одиниці, що представляла собою срібний злиток. Таку ж назву носила шийна прикраса, яка виготовлялася з дорогоцінних металів. Повернення даної грошової одиниці на початку минулого століття стало наслідком винесення Центральною Радою відповідного рішення. Її перебування в зверненні закінчилося в 1924 році внаслідок проведення грошової реформи. До середини 90-х років минулого століття ці гроші знову були повернуті, замінивши введені раніше купоно-карбованці.

Фунт - це національна грошова одиниця Сполученого Королівства Великобританії. Дослідниками було висунуто кілька версій щодо її назви. Одна з найпопулярніших говорить, що найменування британських грошей виникло в XII столітті й переводилось, як «чисте срібло». Деякі вчені наполягають на інший теорії, згідно з якою «стерлінг» походить від «Easterling Silver», що в перекладі з англійської означає «сплав з срібла 925 проби». Офіційне закріплення назви відбулося в 1694 році разом з приходом перших паперових грошей (банкнот).

Для того, щоб здійснювати вигідні мультивалютні угоди, слід знати актуальний курс фунта. Суми - це те місто, яке відрізняється достатньою кількістю пунктів для обміну даної іноземної валюти. Важливо лише не помилитися з вибором підходящого.

Де можна виграшно купити фунти?

Вигідно купити фунти можна в різних закладах. На сьогодні мультивалютні угоди - далеко не рідкість, тому виділити можна як мінімум три варіанти їх здійснення.

 1. Найчастіше курс фунтів до гривні хороший в банківських установах (як державних, так і приватних). Їх перевагою є безпека здійснюваних операцій та гарантований захист від отримання клієнтами фальшивих купюр.
 2. Найкраще співвідношення фунта до гривні можна зустріти у так званих «чорних валютників». Зазвичай люди звертаються до них з метою заощадити на конверсії фунта стерлінгів. Курс гривні у них, як правило, краще, ніж в банківських установах. Крім того, деяким клієнтам важлива конфіденційність. Головним недоліком цього варіанту обміну є відсутність гарантії безпеки угоди.
 3. Найчастіше конверсія відбувається в обмінних пунктах, які в своїй перевазі зацікавлені в тривалому співробітництві з кожним клієнтом. Вони гарантують і безпеку мультивалютних операцій, і анонімність, прагнучи при цьому бути максимально інформативними.

Перед тим, як зупинитися на певному обмінному пункті, рекомендується переконатися в його відповідності викладеним нижче пунктам:

 • тривалість періоду діяльності установи;
 • хороші відгуки з боку клієнтури;
 • широкий спектр послуг, що надаються;
 • розташування в легкопізнаваному місці;
 • забезпечення конфіденційності клієнтів.