Курс рубля в Сумах сьогодні

RUB/UAH
  •  

Всупереч напружених відносин України зі своїм північним сусідом, російські гроші як і раніше є однією з найпопулярніших іноземних валют в нашій країні. Сприяють збереженню статусу-кво і торгово-економічні, і гуманітарні зв'язки між обома державами, тому курс рубля до гривні в даний момент цікавить досить велику кількість українців. Крім цього, їх також хвилює питання, де можна вигідно і безпечно обміняти грошові кошти.

Як формується курс гривні до рубля?

В основі утворення курсу гривні до рубля лежать, по-перше, тип державної монетарної політики, по-друге - стан економіки обох країн, по-третє - кон'юнктурні фактори, що викликають тимчасові коливання. Кожен пункт варто розглянути докладніше, щоб навчитися аналізувати стан фінансового ринку і на основі отриманих висновків прогнозувати найбільш сприятливий період для обміну рублів в гривні і навпаки.

Режими регулювання курсу рубля до гривні

Під типом держполітики щодо формування вартості певних грошових одиниць, вираженої в національній валюті, слід розуміти ступінь втручання уряду та інших уповноважених органів у даний процес. Якщо була обрана стратегія фіксування ціни, то вона залишається в заданих рамках протягом тривалого часу. Однак така фіксація відбувається за рахунок золото-валютного запасу, що надає додаткове навантаження на бюджет.

Також існує варіант утримання курсу рубля до гривні в межах заданого валютного коридору. При ньому Мінфін починає вживати заходів по врегулюванню тільки в разі виходу котирувань за позначені рамки. Звісно, ця регуляція теж витрачає бюджетні ресурси.

Оптимальним видом держрегулювання є «плаваюче» співвідношення рубля до гривні, яке підпорядковується основному закону ринку - дотриманню балансу попиту і пропозицій.

Глобальні фактори, які дестабілізують курс гривні до рубля

Девальвацію нацвалюти зазвичай провокують такі процеси:

  • емісія або додатковий випуск банкнот і цінних паперів, вироблений на тлі падіння економічних показників;
  • неефективна робота уряду щодо уповільнення темпів інфляції;
  • збільшення поставок імпорту, яке призводить до дестабілізації курсу рубля в Сумах та інших великих українських містах з розвиненою торгівлею;
  • низька активність держпредставників на біржах валют, дорогоцінних металів і енергоресурсів;
  • тісна залежність бюджету і всієї економіки від вартості сировинних ресурсів і обсягів їх продажу;
  • розмір міжнародних траншей і кредитів, а також строгість умов їх видачі і чіткість графіка погашень.

Інші аспекти, що впливають на курс рубля в Сумах

На коефіцієнт, за яким можна купити рубль, впливають не тільки глобальні економічні чинники, а й, так звані, кон'юнктурні нюанси. Тимчасові коливання котирувань можуть провокувати суспільно-політичні кризи, низький поріг довіри населення до роботи уряду і національних грошових знаків, впровадження непопулярних антисоціальних реформ, поява вогнищ напруги і збройних конфліктів на території, наступ стихійних лих і природних катаклізмів, а також масштаби їх наслідків.

Вплив на курс рубля чорного ринку

Істотний вплив на курс рубля надає активність чорного ринку. Недобросовісні фізичні та юридичні особи, які надають фінансові послуги без відповідної ліцензії, по-перше, порушують закон, а по-друге - працюють виключно в своїх інтересах. Прагнучи заробити надприбутки на кожній угоді, вони користуються найменшим дестабілізуючим приводом, щоб проманіпуліровать курсом гривні до рубля в свою користь. Спекулянти свідомо підсилюють ажіотаж і сіють паніку серед населення, а на тлі напруженої обстановки конвертують ВКВ на невигідних для клієнта умовах.

Якщо необхідно купити рубль або продати його, особливо, коли фінансовий ринок лихоманить, слід звертатися тільки в офіційні структури - банки або обмінники. Такі сертифіковані фінустанови дорожать своєю репутацією і не дозволяють собі використовувати обманні схеми.

Де дізнатися актуальний курс рубля в Сумах

Дані про цифри, за якими можливо обміняти держзнаки РФ по всій країні на сьогоднішній день, знаходиться на сайті НБУ. Однак фінустанови можуть закладати в співвідношення валютної пари прихований комісійний збір, тим самим трохи завищуючи курс рубля. Суми, як обласний центр з підвищеним попитом на валюту, не є винятком в такій практиці. Щоб не переплачувати комісію, необхідно звертатися в сумський філіал нашої організації, який працює прозоро, гарантує вигідну конвертацію і безпеку при здійсненні угод. Для цього у нас є всі засоби та можливості.